194

Broumovské strojírny Hynčice, a.s.

image
Adresa sídla: Hynčice u Broumova, 549 8345
Adresa provozovny: Hynčice u Broumova, 549 83
Webové stránky: www.bsh-cz.com
Telefon: +420 491 405 515
Fax: +420 491 405 680
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČ: 64789284
DIČ: CZ64789284
Právní forma podnikání: akciová společnost
Velikost podniku: střední podnik (51 - 250 zaměstnanců)

Čím se zabýváme:

Firma se v minulosti zbavila doplňkových oborů, koncentruje technické, technologické a lidské zdroje do přípravy a osvojování dodávek pro odběratele z oblasti přesného strojírenství. Jedná se především o polygrafický průmysl – KBA Planeta Radebeul, letecký průmysl – Aero Vodochody a výrobu převodovek – Wikov MGI Hronov.

Firma se chce profilovat ve spolehlivého, technicky a technologicky vybaveného a nákladově zajímavého dodavatele komponentů. Nemá ambice vlastního vývoje a prodeje, ale usilujeme o efektivní realizaci zakázek, investujeme do CNC technologií.

Vyjma popsané činnosti zůstává ve výrobním programu dotěžování volných kapacit v oblasti obrábění a sváření. Jedná se převážně o výrobu pro regionální zákazníky.

Stručná historie firmy:

Historie firmy začala již v 19. století jako jedna z textilních firem, kterých bylo v broumovském regionu několik.

V roce 1956 ale nastala významná změna a firma se stala součástí koncernu Meopta, výrobce jemné mechaniky a optiky. V naší firmě se vyráběly všem dobře známé fotoaparáty Flexaret, promítačky 8 mm filmů, zvětšovací přístroje na fotografie, prostě vše pro domácí foto– kino pro 60.— 80. léta.

S útlumem tohoto výrobního programu došlo v roce 1988 ke změně, kdy naše firma již více nepatřila pod Meoptu, ale začala patřit do tehdejšího koncernu ADAST Adamov. S tím došlo k výrazné změně sortimentu vyráběných dílů pro tiskařské stroje i pro čerpací techniku. Intenzivně jsme spolupracovali s koncernem KBA, jak s mateřskou německou firmou KBA Planeta Radebeul, kde spolupráce trvá dosud, tak s její dceřinou firmou KBA Grafitec Dobruška, která byla v minulosti naším největším odběratelem. Po ukončení spolupráce s touto firmou jsme navázali úzkou spolupráci s firmami Wikov MGI Hronov a Aero Vodochody.

Zprávy ze života firmy: