194

Regionální burza práce - Pracujte na Broumovsku

8.11.2006, zdroj: Podnikateský klub Broumovska

V listopadu 2006 jsme spustili regionální burzu práce provozovanou Podnikatelským klubem Broumovska (PKB) ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska (APRB).

Server bude informovat o volných pracovních místech a zároveň sloužit jako databáze lidí, kteří práci hledají. Aktuálnost bude záviset na uživatelích samotných – veškeré nabídky budou zneplatněny zasláním informace manažerce projektu na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Potřeba takového projektu vyplynula z diskuzí členů PKB, kteří jsou přesvědčeni, že na Broumovsku lze nalézt dobré zaměstnání, ale kvalifikovaných pracovníků je zde nedostatek.

Spojit svou budoucnost s budoucností našeho Broumovska je možné, ale i zde platí obecné vývojové trendy. Tedy posun potřeb zaměstnavatelů od méně kvalifikovaných dělnických profesí ke kvalifikovanějším operátorům a oborovým specialistům. Stejně tak jazyková vybavenost je základním předpokladem k snadnějšímu uplatnění na trhu práce. Rádi bychom tento fakt dokumentovali informováním o volných místech a nárocích na ně na jednom místě.

Rádi bychom, aby tento server pomohl v širším kontextu apelovat na studenty, kteří se rozhodují o své budoucnosti nebo na pracovníky chystající se na rekvalifikaci, aby sledovali vývoj nabízených pracovních míst a podle toho se snažili určovat své priority ve vzdělávání. Trendem je co nejdelší obecně zaměřené studium doplněné dle potřeb o konkrétní specializační nadstavbu. Jít dlouho jedním směrem se v dnešní době plné změn nemusí vyplatit. Stejně tak jako podniky musí umět rychle reagovat na změny i jejich zaměstnanci musí být připraveni a vybaveni ke změnám. Tento trend je výzvou dnešní doby.

V rámci svých cílů chceme přispět ke zlepšování podnikatelského prostředí a tím zároveň k lepší zaměstnanosti v našem regionu.

Za Podnikatelský klub Broumovska
Radka Vlachová
manažerka

Podnikatelský klub Broumovska
Mírové náměstí 56 (P.O.Box 81), 550 01  Broumov
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://prace.broumovsko.cz

tlf./fax: +420 491 521 108
mobil: +420 736 481 778