194

Řidičům slouží na Broumovsku další opravený úsek silnice

26.9.2006, zdroj: Krajský úřad Královéhradeckého kraje

Řidičům na Broumovsku slouží další opravený úsek silnice, která spojuje Náchod s Broumovem: Královéhradecký kraj a jeho partneři dnes slavnostně otevřeli její zrekonstruovanou část mezi Broumovem a Olivětínem. Tato stavba, se kterou se začalo vloni v říjnu a skončila letos v září, vyšla celkově na bezmála 25 milionů korun.

S pravidelnými rozsáhlými opravami na této značně zatížené silnici (II/303) mezi Náchodem a Broumovem kraj začal již v roce 2002. V současné době se pokračuje na rekonstrukci průtahu Policí nad Metují za zhruba 60 milionů korun.

„V letech 2002 až 2004 se podařilo rekonstruovat tuto silnici v úseku Žabokrky – Mýto – Petrovice za zhruba 150 milionů korun. Předloni proběhla také oprava mostu v Bukovicích za 26 milionů korun," řekl náměstek královéhradeckého hejtmana Petr Kuřík.

Vloni prošly na Broumovsku rekonstrukcemi také silnice z Adršpachu do Hodkovic za necelých 12 milionů korun a úsek silnice z Meziměstí do Ruprechtic za 2,4 miliony korun. Předloni byl opraven také most v Meziměstí.

V Královéhradeckém kraji leží celkem 3 752 kilometrů silnic (430km I. třídy, 901km II. třídy a 2421km silnic III. třídy). Z nich kraj vlastní silnice II. a III. třídy, na kterých zajišťuje letní a zimní údržbu stejně jako na silnicích I. tříd, které patří státu.