194

Dřevoterm, s.r.o.

image
Adresa sídla: Březová 60, 549 83 Meziměstí 3
Adresa provozovny: Smetanova 16, 550 01 Broumov
Webové stránky: www.drevoterm.cz
Telefon: +420 491 509 013
+420 724 049 944
Fax: +420 491 509 015
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČ: 15031110
DIČ: CZ15031110
Právní forma podnikání: společnost s ručením omezeným
Velikost podniku: střední podnik (51-250 zaměstnanců)

Čím se zabýváme:

Dřevoterm, společnost s ručením omezeným, byla založina v roce 1991 s jednoznačným cílem uvést do harmonického souladu více než stoletou tradici dřevovýroby s nejnovějšími technologickými postupy a výrobními metodami. Základem každodenní činnosti je úcta k umění a dovednostem předchůdců a zároveň respekt k požadavkům a přáním zákazníků a obchodních partnerů.

Pracovní týmy v současnosti čítají více než 70 zaměstnanců ve dvou základních oblastech výroby - dřevovýroba a produkce stínicí techniky. V oblasti dřevovýroby se už několik let firma specializuje především na produkci masivních spárovkových desek pro nábytkářský průmysl, velký význam pro nás mají i pilařská a truhlářská výroba a sušení dřeva ve vlastních moderních sušárnách. Tisíce spokojených zákazníků po celé České republice přinesla produkce stínicí techniky, především pak výroba okenních svinovacích rolet, žaluzií a dalších produktů stínicí techniky.

Stručná historie firmy:

Založení společnosti

Historie společnosti Dřevoterm spadá až do roku 1889, kdy byla na Broumovsku založena první továrna na výrobu rolet. Jejím zakladatelem byl Anton Rosenberg, podnikatel s rozsáhlými obchodními styky v USA. Mezi největší odběratele firmy patřily takové země jako Anglie, Turecko nebo Austrálie. Přišly však bohužel i horší časy. Po zestátnění v roce 1948 začaly provázet historii společnosti výrobní problémy, především nedostatek materiálu pro výrobu. Léta budované obchodní styky byly v krátké době přerušeny a nakonec zcela zanikly. Na konci 80. let se společnost nacházela na samém pokraji zániku.

Novodobá historie

Na počátku 90. let se stala novým vlastníkem podniku společnost Dřevoterm, s.r.o. Od roku 1993 se novým majitelům podařilo rozšířit výrobu především díky značné technické inovaci výrobního zařízení. Postupem času došlo k rozšiřování výrobního programu, jehož dominantní část v současnosti představuje výroba masivních spárovkových desek pro nábytkářský průmysl, kompletní sortiment polotovarů pro dřevěná schodiště, klasická pilařská a truhlářská výroba a v neposlední řadě nově vybudované sušárny dřeva.

Zprávy ze života firmy: