194

Bude snad klášter sousedit s marketem?

26.1.2007, zdroj: Náchodský deník

Broumov - Osm set metrů čtverečných prodejní plochy potravinářského a nepotravinářského zboží na 1200 metrech čtverečných zastavěné plochy. A kde? Na jednom z nejlukrativnějších míst v centru města.

S takovým záměrem přišla na broumovskou radnici soukromá investiční firma, jež by v lokalitě dosavadního Měšťanského pivovaru chtěla pro společnost Billa získat pozemek na němž by mohla stát velkoprodejna. Tento záměr vyvolal živou diskusi mezi broumovskými zastupiteli na jejich středečním zasedání. Záměrem investora by byla kompletní demolice objektu chátrajícího někdejšího Měšťanského pivovaru, hasičské zbrojnice a bývalých garáží Technických služeb směrem ke klášterní zahradě.

äToto místo je z urbanistického hlediska pro výstavbu obchodního domu naprosto nevhodné. Pro by snad hlasoval jenom blázen,ô reagoval Petr Staněk, jenž vystupoval proti záměru výstavby prodejny v bezprostřední blízkosti kláštera nejostřeji. äTo místo si zasluhuje lepší osud než aby na něm vyrostl jenom obchod,ô byl stejného názoru Jiří Veselý. Poté zaznělo ještě několik argumentací pro i proti využití této zatím mrtvé lokality. Zastupitelé se nakonec dohodli na usnesení, podle něhož schválili jen záměr prodeje budov (Měšťanského pivovaru, bývalé zbrojnice a bývalých garáží TS). Záměr bude v souladu se zákonem vyvěšen na úřední desce a po uplynutí ohlašovací povinnosti se svolá seminář pro zastupitele a přizvané architekty, na němž případní investoři budou mít půlhodinu na prezentaci svého projektu. Poté budou muset jednání opustit a zastupitelé spolu s architekty budou debatovat o kladech a záporech navrhovaných záměrů využití této lokality.