194

Kvůli obchvatu přijdou o les i o rodinné domky

14.12.2006, zdroj: Náchodský deník

Náchod - Dlouhá léta diskutovaný obchvat města Náchoda je stále středem pozornosti. Každý řidič projíždějící centrem města ví, že doprava zde není zrovna ideální. Ne všichni se však shodnou na řešení této neblahé situace.

Jaký názor na stavbu obchvatu tedy mají starostové obcí, kterými by měl obchvat v budoucnu procházet?

" Je to dané územním plánem. A pokud bude tento plán dodržen, tak s obchvatem souhlasíme. Jako obec nejsme proti a zatím s tím žádný problém nemáme. Zatím... Ale nevíme, co se bude dál dít v územním řízení a během dalších územních jednání. Občané Kramolny vědí, že Náchod potřebuje dopravní situaci vyřešit, takže nejsou proti. Pro mě osobně je to ale zatím všechno v nedohlednu," uvedl starosta obce Kramolna Jaroslav Vlček. Příliš optimističtí nejsou v souvislosti s obchvatem v obci Dolní Radechová. " Nejsem o nutnosti náchodského obchvatu přesvědčen.

Myslím si, že by bylo lepší nejdřív dokončit dálnici a pak by se vidělo podle provozu. Obchvat Náchoda by naší obci uškodil. Zvažovaly se dvě varianty obchvatu a snad by měla dopadnout ta varianta dál od obce. S tou bližší nikdo nesouhlasil. Občané už se s tím začínají smiřovat, ale nejlepší by pro ně bylo, kdyby se obchvat vůbec nestavěl," informoval starosta Dolní Radechové Jan Michel.

Výhrady proti obchvatu mají i občané Vysokova. " Nejhorší je, že obchvat povede velmi blízko rodinných domků a některé půjdou pryč úplně. Taky se bude muset vykácet celý les. To lidem vadí asi ze všeho nejvíc, že to odnese i příroda," uvedl občan Vysokova Zdeněk Majer.