194

Libuše Růčková v poklidu obhájila starostenský post

2.11.2006, zdroj: Noviny Náchodska

Novým místostarostou byl zvolen odborář z Veby Lubomír Franc

Broumov - Trochu překvapivě jen z poloviny zaplněný sál Střelnice byl poslední říjnový večer svědkem rychlé a jednoznačné volby hlavního " osazení" broumovské radnice a dalších pěti členů městské rady. Stejně jako po komunálních volbách před čtyřmi lety se ustavující zastupitelstvo obešlo bez dramatických vstupů zastupitelů, i když v některých to dozajista vřelo...

Ustavujícímu zastupitelstvu v úvodu předsedal nejdéle " sloužící" poslanec Josef Gruner (KSČM), který v zastupitelstvech města zasedá už dvacet let. Přestože to byla pro něj premiéra zhostil se jí s přehledem, a poté, co vyzval nově zvolené poslance ke složení slibu začalo se schylovat k očekávané volbě hlavy města.

Jediná kandidátka

" Na starostku města navrhuji Libuši Růčkovou," zazněl první návrh z úst Pavla Trojana. Jak se vzápětí ukázalo bylo její jméno jediným, které v souvislosti s postem starosty zaznělo, nebo . v souladu s koaliční dohodou Trojanův návrh zástupci " spřátelených" kandidátek podpořili a jiný kandidát nebyl nabídnut. Staronovou starostku Libuši Růčkovou (ODS, 48 let) tak podpořilo 16 hlasů, 6 zastupitelů se zdrželo a pouze zvednutá ruka Petra Staňka byla proti.

Z Veby na radnici

V podobně jednoznačném duchu se nesla i volba místostarosty, na jehož funkci byl také jen jediný kandidát. Pro Lubomíra France (ČSSD, 53 let) hlasovalo 18 zastupitelů a pět se jich zdrželo. Dosavadní předseda podnikové odborové organizace Veba tak vystřídá v kanceláři místostarosty Jiřího Ringela, jenž z pozice lídra KDU- ČSL, která získala ve volbách čtyři mandáty, na žádný

ze schvalovaných postů nikoho nenavrhoval.

Dva nováčci do rady

Také závěrečné dějství v podobě volby kvinteta radních mělo rychlý spád. První byl zvolen někdejší náčelník broumovské policejní stanice Kamil Slezák (36 let, US- DEU, NK), po něm se podpory dočkala Miluše Schejbalová (39 let, ČSSD) - oba nováčkové v městské samosprávě. Dalším, kdo zasedne v sedmičlenné radě, je Josef Marek (51 let, SNK ED, NK Stěnava), který v ní působil i v minulém volebním období. Nejstarším radním je Petr Uzel (63 let, ČSSD) a naopak nejmladším je Pavel Trojan (34 let, ODS).

Ustavující zasedání bylo vybaveno během půlhodinky. Pak už nově zvolení radní mohli přijímat gratulace a sál na Střelnici se pomalu vyprazdňoval.