194

Možnost získání zahraničního stážisty

13.3.2007, Úřad práce v Náchodě - Lucie Sedláčková

Úřad práce v Náchodě v rámci své spolupráce se španělským partnerem chystá další kolo stáží španělských studentů u zaměstnavatelů z náchodského regionu. V termínu od 12.4. do 26.6.2007 přijedou tři studenti, aby zde získali praxi a zároveň byli prospěšní našim zaměstnavatelům.

Stejně jako v předchozích bězích se jedná se o studenty posledního ročníku vyšší odborné školy zaměřené na oblast informačních technologií. Jejich specializací jsou počítačové systémy. Pro stáž je tak zajímavá pozice správce sítě apod. Pro zaměstnavatele nevznikají žádné náklady na odměnu stážisty, ten pro něj může být bezplatnou pomocí v jeho organizaci či firmě. Může přijít s novými nápady a podněty, může podpořit výměnu zkušeností v rámci EU a práci v multikulturním prostředí. Ze strany firmy se přepokládá zapojení ve formě poskytnutí garanta stáže, který bude mít stážistu na starosti, bude mu přidělovat úkoly, které by měly podle možností navazovat na stanovený obecný program stáže. Předpokládaným pracovním jazykem stáže je angličtina.

Bližší informace ke stážím Vám ráda poskytne Lucie Sedláčková z úřadu práce na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonech 491 449 261, 608 851 978.  Z dosavadních několika zkušeností se ukazuje, že  španělský stážista může být pro naše zaměstnavatele zajímavým přínosem.

Tento projekt je podpořen Evropským společenstvím.

Lucie Sedláčková
vedoucí odboru zprostředkování a poradenství
Úřad práce v Náchodě

V Náchodě 13.3.2007