194

Akademie pro malopodnikatele

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje ve spolupráci se společností WIFI Czech Republic si Vás dovolují pozvat na školení

Akademie pro malopodnikatele

Termín konání:  23. května 2014, od 9.00 do 14.00 hod.

Místo konání:    Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje, Škroupova 957, Hradec Králové

Obsah kurzu:
-Byznys plán
-Finance – rozpočet, reporting, účetnictví
-Administrativa – právní základ, daňové přiznání, smlouvy a změny dle nového OZ
-Podpora značky
-Příklady z praxe

Číst dál: Akademie pro malopodnikatele

Pozvánka - Klub polského kapitálu

Vážené dámy a pánové,

Klub polského kapitálu si Vás dovoluje pozvat na setkání dne 25. března 2014, na kterém budou diskutovaná následující témata:
*        „Mobilita zaměstnanců a zaměstnávání se zahraničním prvkem“
*        „Veřejné zakázky se zvláštním důrazem na specifičnost v příhraničních regionech". Seminář je veden v souladu s právním řádem České republiky, pro české a polské firmy.

Prosíme o potvrzení Vaší účasti do dne 19. března 2014 na adresu:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Akce je pořádána v rámci projektu EU "Spolu pro byznys", číslo  projektu: PL.3.22/2.1.00/12.03389

S pozdravem, 

Sekretariát

Klub polského kapitálu v České republice

www.polskykapital.cz

M: +420 773 363 736

 

Číst dál: Pozvánka - Klub polského kapitálu

Otevřený dopis PKB Správě CHKO Broumovsko k zimní údržbě silnic

Solení vybraných komunikací – otevřený dopis Správě CHKO Broumovsko

Podnikatelský klub Broumovska podporuje snahu o udělení výjimky na chemickou údržbu silničního úseku Pěkov – Adršpach. Veřejný zájem bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, dopravní obslužnosti a dostupnosti rychlé zdravotní péče je v každém případě převažující při posuzování této problematiky. Život v menších městech a obcích má mnohá omezení, se kterými se umíme vyrovnat, ale bezpečnost a dostupnost zdravotní péče by měla být absolutní prioritou a to nemluvíme o dlouhodobých dopadech na život a udržitelnou ekonomiku těchto míst. Víme, že CHKO navrhuje změnu režimu zimní údržby, která by mohla situaci řešit (častější a rychlejší pluhování a zdrsňující posyp), to je však podle našeho názoru nedostatečné. V národních parcích v Alpách projíždíme stejně klíčové komunikace v zimním období po suchých silnicích. Dlouhodobý negativní postoj CHKO k této problematice vytváří negativní atmosféru, která podle našeho názoru škodí naplňování poslání CHKO, tedy ochraně přírody a krajiny více, než udělení výjimky k solení zmíněného úseku. Vyzýváme správu CHKO, aby při opakovaném projednání přihlédla k našim argumentům a nečekala, až se na této komunikaci stane neštěstí s následky, které jsou nasnadě.

V Broumově dne 25. listopadu 2013

Jan Školník, předseda občanského sdružení Podnikatelský klub Broumovska

Číst dál: Otevřený dopis PKB Správě CHKO Broumovsko k zimní údržbě silnic

Otevřený dopis PKB Radě města Broumova k parkování v centru

Parkování v centru Broumova - otevřený dopis Radě města Broumova

Podnikatelský klub Broumovska považuje změnu dopravního značení v části historického centra Broumova za nevhodnou. Od 1. 11. 2013 bylo změněno dopravní značení v ulicích Protifašistických bojovníků, Malé náměstí a Obránců míru. Po obou stranách ulic platí zákaz zastavení, popř. zákaz stání, a to až do 31. 3. 2014. Zákaz je zdánlivě zmírněn dodatkovou tabulkou „Mimo zásobování".  Jsme přesvědčeni, že historické centrum města by mělo být živé a využívané, což zajistí investice do údržby domů všech majitelů a zachování rázu města. Pro město je důležité využití budov podporovat, a to jak k bydlení, tak k podnikání. Živnostníci nabízející své služby v historickém centru mají podmínky ztížené hustou zástavbou domů, požadavky památkové péče, často i konkurencí obchodních řetězců. Pro živé a udržované centrum je však poskytování služeb nezbytností.

Členové Podnikatelského klubu jsou přesvědčeni, že údržbu ulic v zimním období lze zajistit tak, aby se nesnižoval komfort jak obyvatel celého města, tak živnostníků působících v centru města. Pokud město přestane investovat energii tímto směrem, může to vést k vylidnění centra, se kterým dnes bojuje mnoho obcí v celé Evropě, a hledají se nákladná řešení na jeho odvrácení. I proto navrhujeme přijaté opatření přehodnotit.

V Broumově dne 25. listopadu 2013

Jan Školník, předseda občanského sdružení Podnikatelský klub Broumovska

Číst dál: Otevřený dopis PKB Radě města Broumova k parkování v centru

Právní a daňové podmínky působení hospodářských subjektů v příhraničních regionech

Klub polského kapitálu v České republice a Krajská hospodářská komora KHK si Vás dovolují pozvat na konferenci zaměřenou na: "Právní a daňové podmínky působení hospodářských subjektů v příhraničních regionech".

Setkání se uskuteční 18.11.2013 v 10,00 hodin v Hotelu Tommy Congress & Relax center****, ul. Kaštanová 205, 547 01 Náchod

Akce je pořádána v rámci projektu EU "Spolu pro byznys", číslo projektu: PL.3.22/2.1.00/12.03389

Na setkání vystoupí polští odborníci na polské právo a polské daně s ohledem na příhraniční problematiku.

Číst dál: Právní a daňové podmínky působení hospodářských subjektů v příhraničních regionech

Zrušení obchodního zákoníku a nový zákon o obchodních korporacích od 1. 1. 2014

30.8.2013, Zdroj: Ministerstvo spravedlnosti

Stávající obchodní zákoník byl přijat v roce 1991. Tedy v době, kdy se soukromé právo teprve probouzelo z devastace nastolené po roce 1950 a kdy s ním byly pramalé zkušenosti.

Jeho tvůrci se při práci inspirovali především zákoníkem mezinárodního obchodu, prvorepublikovou a německou právní úpravou, přičemž výsledkem byla nesourodá směsice pravidel, která si již záhy po své účinnosti vyžádala řadu novelizací.

Číst dál: Zrušení obchodního zákoníku a nový zákon o obchodních korporacích od 1. 1. 2014

Business for Breakfast

Business for Breakfast (BforB) přináší do České republiky osvědčený byznys model, který se specializuje na sdílení informací, referencí, poskytování kontaktů a doporučení v oblasti byznysu, obchodu a podnikání.  Je tak první oficiální networking[1] platformou působící v ČR. Svou činností zajišťuje podnikatelům a organizacím zázemí pro sdílení kontaktů a obchodních příležitostí.

Nový klub v Trutnově bude mít na úvod pro trutnovské podnikatele 3 zahajovací setkání, a to:

17.9.2013 od 10:00 do 11:30

18.9.2013 od 7:30 do 9:00

19.9.2013 od 17:00 do 18:30 hodin.

Zájemci mohou přijít v těchto termínech do společenského a kulturního centra UFFO a posnídat s kolegy podnikateli. Než se stanete členem Business for Breakfast, je možné přijít na snídani jako host. Stačí se přihlásit přes webové stránky www.bforb.cz (klub UFFO Trutnov),  vzít sebou spoustu vizitek a pár korun na svoji snídani.

[1] navazování nejen obchodních kontaktů pro osobní rozvoj nebo rozvoj firmy

Číst dál: Business for Breakfast

20. Polsko-německo-české podnikatelské kooperační fórum

Krkonošská agentura pro regionální rozvoj (Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., dále jen KARR S.A.) srdečně zve na výroční 20. Polsko-německo-české podnikatelské kooperační fórum, které se uskuteční dne 14.11.2013 v Hotelu Mercury v Jelení Hoře, ul. Sudecka 63, 58-500 Jelenia Góra, Polsko. Letošní 20. ročník doprovází i 20. výročí působnosti KARR S.A. Akce je určena podnikům a podnikatelům z následujících odvětví: kovoprůmysl, strojírenství, logistika, odvětví elektronické, elektrické, energetické, obnovitelné zdroje energie, stavebnictví, informatyka a průmyslová automatika, dřevozpracující průmysl, umělé hmoty, subdodavatelé pro průmysl a ochrana životního prostředí.

Číst dál: 20. Polsko-německo-české podnikatelské kooperační fórum

Pozvánka na druhý ročník neziskového Fóra INSPIRACE

Pozvánka na druhý ročník neziskového Fóra INSPIRACE, které se letos koná v prostorách muzea Škoda auto v Mladé Boleslavi. Prohlédněte si osobní pozvánku Jaroslava Řasy, který Vás stejně jako loni konferencí provede.

I letos Vás čeká dvoudenní program doslova nabitý inspirativními přednáškami. Odkryjete know-how a skryté tajemství úspěchu výjimečných českých podnikatelů, naučíte se od nich postupy, které můžete aplikovat v praxi. Každému řečníkovi i tentokrát položíme otázku: "V čem je vaše tajemství, jaká idea, postup, zásada, nebo dovednost stojí za vaším úspěchem?" Nechte se zlákat a přijďte nasát inspiraci i pro váš byznys!

Zaregistrujte se na webu Fóra INSPIRACE! Pokud při registraci zadáte kód "ZARI" do registračního formuláře, získáte 10 % slevu na konferenční balíček.

Na koho se letos můžete těšit?

Bořek Šípek – Světový architekt a designer naváže na tvůrčí inspiraci Evy Jiřičné
Renata Mrázová, ING Pojišťovna – "Síla ženského leadershipu"
Jiří Tyc, ČEZ ENERGOSERVIS – "Každý dělá chyby. Dokonce i ten nejlepší! Co s tím?"
Sanjiv Suri, Zátiší GROUP – "Jak rozdávat štěstí"
a mnoho dalších, jejichž profily naleznete na stránkách Fóra INSPIRACE.

Číst dál: Pozvánka na druhý ročník neziskového Fóra INSPIRACE

Zboží přišlo poškozené. Zákazníkův problém?

Desítky stížností na poradenské lince časopisu dTest - 299 149 009 - ukazují na stoupající trend tohoto jevu i u etablovaných prodejců a neznalost zákazníků: zákon totiž hovoří zcela jasně – nápravu musí zjednat prodejce.

Číst dál: Zboží přišlo poškozené. Zákazníkův problém?