194

Agroenvironmentální opatření České republiky 2007 - 2013

2.11.2007

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR připravila ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí informační brožuru Agroenvironmentální opatření České republiky 2007-2013.

Číst dál: Agroenvironmentální opatření České republiky 2007 - 2013

Sdělení Komise a Radě a Evropskému Parlamentu o Interpretačním sdělení o odpadech a vedlejších produktech

10.10.2007, Zdroj: MŽP

S cílem zvýšit právní jistotu právních předpisů v oblasti odpadového hospodářství a učinit definici odpadu snadněji pochopitelnou a použitelnou, pokouší se sdělení poskytnout příslušným orgánům návod při rozhodování, zda daný materiál v jednotlivých případech je či není odpad a poskytnout hospodářským subjektům informace o tom, jak činit taková rozhodnutí.

Číst dál: Sdělení Komise a Radě a Evropskému Parlamentu o Interpretačním sdělení o odpadech a vedlejších...

Obnovitelné zdroje energií

Regionální hospodářská komora uspořádala počátkem října v Trutnově 5. Krkonošskou výstavu. Vedle mnoha různých oborů byl letošní ročník výstavy mimo jiné zaměřen na obnovitelné zdroje. Stalo se tradicí, že součástí výstavy je doprovodný česko-polský den na aktuální téma.

Číst dál: Obnovitelné zdroje energií

Polsko rozdělilo eura na výstavbu silnic

Doprava je fenoménem dnešní doby. Nenávratně jsou pryč časy, kdy jízda po silnici byla relaxačním a povznášejícím zážitkem, jak to vídáme ve starých filmech. Automobil se stal nedílnou součástí našeho života. Ekonomicky je na jejich výrobě závislé velké množství firem a vývoz aut je „tahounem" hospodářství. Auta musejí jezdit po silnicích, které však mnohdy pamatují rakouskou monarchii.

Číst dál: Polsko rozdělilo eura na výstavbu silnic

Španělští stážisti pracují v v regionu

11.5.2007, zdroj: Noviny Náchodska

Úřad práce v Náchodě v rámci své spolupráce se španělským partnerem účastní  dalšího kola stáží španělských studentů u zaměstnavatelů z náchodského regionu. V termínu od 12. dubna do 26. června od  přijedou tři studenti, aby zde získali praxi a zároveň byli prospěšní našim zaměstnavatelům.

Číst dál: Španělští stážisti pracují v v regionu

Na veletrhu v Polsku ocení firemní produkt a expozici

10.5.2007, zdroj: Noviny Náchodska

NÁCHOD, VALBŘICH - V souvislosti s třetí polsko – českou výstavou partnerských měst v polském Valbřichu, která se uskuteční v tamní sportovní hale 18. a 19. května, budou vyhlášeny dvě soutěže: o nejatraktivnější firemní expozici a o Nejatraktivnější produkt.

Číst dál: Na veletrhu v Polsku ocení firemní produkt a expozici

Poškozené stromy půjdou k zemi

26.3.2007, zdroj: Náchodský deník

Kvůli prasklému tlakovému větvení musel jít k zemi javor mléč u hlavní silnice v ostrůvku zeleně nad restaurací Střelnice, zbytková vitalita už nestačí k prosperitě dalšího javoru mléče, který rostl vedle silnice vedoucí od hřbitova ke Křinicím.

Číst dál: Poškozené stromy půjdou k zemi

Druhá příčka v zemi za úbytek osob bez práce

16.3.2007, Zdroj: Náchodský deník

I na severu dochází průběžně ke snižování nezaměstnanosti.

Číst dál: Druhá příčka v zemi za úbytek osob bez práce

Možnost získání zahraničního stážisty

13.3.2007, Úřad práce v Náchodě - Lucie Sedláčková

Úřad práce v Náchodě v rámci své spolupráce se španělským partnerem chystá další kolo stáží španělských studentů u zaměstnavatelů z náchodského regionu. V termínu od 12.4. do 26.6.2007 přijedou tři studenti, aby zde získali praxi a zároveň byli prospěšní našim zaměstnavatelům.

Číst dál: Možnost získání zahraničního stážisty